2020’nin Trend Renkleri

Flame Scartlet rengi ateş kırmızı tonlarında. Cesaretin ve eğlencenin simgesi olan bu renk tonunu 2020 ilkbahar ve yaz aylarında sıkça göreceğiz. Modada, takılarda, grafik tasarımda sıkça rastlayacağımız kırmızının en cesur hali.

Faded Denim, mavi ve gri tonlarının karışımı diyebiliriz. Beyazla kombinlediğinde elegant bir görünüm elde edilebiliyor. Hem sade hem de uyumlu bir görüntü katacak.

Biscay Green, yazın eğlenceli ve cıvıl cıvıl tonlarından biri olacak. Geçtiğimiz yaz da bu rengi çok fazla gördük. Tasarımları hem fark edilebilir kılacak hem de hoş bir hava katacak.

Coral Pink de 2020 trendleri arasında yer alıyor. Pembe severlere yeni bir seçenek sunan bu ton çok tatlı bir pembe. Kozmetik ambalaj tasarımlarında sıkça göreceğimiz bir ton olacak.

Brilliant White, diğer renklerle kolayca kombinlenecek bir renk. Tamamen bembeyaz görüneceği gibi hafif ışıltılar barındıran, aydınlık duran bir ton.

Chive rengi yıllardır severek kullanılan ve klasikleşen asker yeşili rengine oldukça benziyor. Daha ağır işlerde kullanılabilecek bir ton gibi görünüyor.

Cinnamon Stick, tarçın ve bakır renklerini seviyorsanız bu renk trendi tam size hitap edecek. İkisinin karışımı gibi düşünebilirsiniz ve özellikle doğadan bir renk kullanmanız gerekirse bu renk tam sizlik.

Classic Blue, Pantone tarafından belirlenen 2020 yılının trend rengi oldu. Mavi tonlarının en bilinir özelliği genel olarak güven verici ve sükunetli bir renk olmasıdır. Mavi’nin Classic Blue tonu tam da buna hizmet ediyor.

Ash, vazgeçilmez gri tonlarına yakın bir renktir. Vizon rengi de denilebilen bu ton bir zamanlar özellikle moda ve dekorasyonun rengiydi. 2020 yılında bir çok tasarım alanında tercih edilmesi muhtemel. Türkçe anlamı ise ‘kül.’

Grape Compote, mor ve tonlarını sevenler için ideal bir seçim olacak. Mürdüm de diyebileceğimiz bu ton morun en pastel rengi olabilir. Tasarımlarda sadece desenlerde de tercih edilebilecek ayrıntı bir renk olarak da kullanılabilir. Beyaz renk ile güzel bir şekilde kombinlenebilir.

Orange Peel dikkat çeken ve canlı bir turuncu tonu. Tasarımların belli başlı unsurlarını hareketlendirebilecek öne çıkarabilecek bir renk olabilir.

Lark için bej ve sütlü kahve karışımı bir renk diyebiliriz. Doğada karşılığı olan renkler gibi çabuk benimsenebilecek bir renk.

Mosaic Blue turkuaza benzeyen bir mavi-yeşil tonudur. Eğlenceli işlerde karşımıza çıkabilecek bir renk. Kolaylıkla kombinlenebilecek bir renk gibi görünüyor.

Navy Blaze koyu renklerden kolay kolay vazgeçemeyenler için mükemmel bir alternatif olabilir.

Saffron, adeta bir güneş edasıyla içinize enerji doldururken eğlenceli grafiklerde kullanılabilecek bir renk.

Sunlight, sakin bir web sitesi veya ürünü öne çıkarabilecek bir katalog çalışması için harika bir arkaplan rengi olabilir.

Önerilen makaleler